Tai Chi Warszawa / Aktualności / Aktualności - 2015 / „World Leisure Games, Qingdao 2015”

„World Leisure Games, Qingdao 2015”

„World Leisure Games, Qingdao 2015”

9 złotych krążków, 7 srebrnych i 2 brązowe zdobyte w konkurencjach form Wushu

W dniach 15-17 września 2015r. zawodnicy Rzeszowskiego Klubu Sportowego „Nan-Bei Tygrys” i Tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi „ Nan Bei – Biały Żuraw” wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Walki w chińskim Qingdao. Zawody wushu odbyły się w ramach „World Leisure Games, Qingdao 2015” - II edycji Światowych Igrzysk Kultury Fizycznej, Sztuki i Rekreacji, których głównym celem jest propagowanie zdrowego trybu życia oraz atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego w harmonii z naturą.

Do Festiwalu Sztuk Walki zgłosiło się w sumie 30 drużyn. Oprócz krajowych, chińskich startowało kilkanaście zespołów zagranicznych m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Japonii, Singapuru, Hong Kongu, Czech, Anglii, Hiszpanii i innych krajów świata. W zawodach wzięło udział 482 zawodników.

Zawodnicy z Rzeszowa i Tarnobrzega startowali w konkurencjach Taijiquan (Tai Chi), oraz Baguazhang (Dłoni ośmiu trygramów). W części indywidualnej każdy zawodnik mógł startować z jedną formą ręczną i jedną z bronią. Turniej podzielony był na cztery kategorie wiekowe dla mężczyzn i dla kobiet.

Skład polskiej reprezentacji: Dorota Bijoś, Renata Dąbrowska, Ewa Solarz, Ewa Pawłowska, Aneta Sajda, Elżbieta Proszak, Jadwiga Sochaj, Renata Zięba, Ludmiła Tralle, Wojciech Adamczuk, Mateusz Baran, Robert Mrózek. Trenerem i kierownikiem drużyny był Mistrz Zhang Feng Jun.

Wyniki:

Mateusz Baran – 2 złote medale;

Renata Dąbrowska – 2 złote medale;

Ewa Solarz – 2 złote medale;

Jadwiga Sochaj – 1 złoty, 1 srebrny medal;

Renata Zięba – 1 złoty, 1 srebrny medal;

Robert Mrózek – 1 złoty medal;

Wojciech Adamczuk – 2 srebrne medale;

Ewa Pawłowska – 2 srebrne medale;

Aneta Sajda – 2 brązowe medale;

Za miejsca 4-6, zawodnicy otrzymywali wyróżnienia w postaci medali pamiątkowych i dyplomów. Wyróżnienia otrzymali:

Dorota Bijoś, Ludmiła Tralle, Elżbieta Proszak i Robert Mrózek.

Po rozegraniu części indywidualnej odbyły się cztery konkurencje drużynowe. Polski zespół wziął udział w drużynowym konkursie form bez broni. Kierownik i trener Reprezentacji Mistrz Zhang Feng Jun wyznaczył 8 osób do tej konkurencji: Wojtek Adamczuk, Mateusz Baran, Renata Dąbrowska, Robert Mrózek, Ewa Pawłowska, Jadwiga Sochaj, Ewa Solarz, Renata Zięba. Polska drużyna z notą 9.00 zajęła II miejsce!

Srebrny medal i puchar dla drużyny odebrał Mistrz Zhang.

Polscy zawodnicy zdobyli w sumie 9 złotych, 7 srebrnych (w tym jeden drużynowy) i 2 brązowe medale.

Igrzyskom towarzyszyły różnego typu wydarzenia kulturalne, sympozja i wystawy promujące zarówno tradycje, historię i sztukę gospodarzy, jak i kulturę krajów uczestniczących w tym światowej rangi festiwalu.

Więcej informacji o tej światowej imprezie znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie:

http://www.qingdaoleisure.com/en/h-index.html

Fotografie, w tym i polskich zawodników, na chińskich portalach:

http://qd.ifeng.com/chengshijiepai/detail_2015_09/17/4356511_8.shtml

http://news.qingdaonews.com/qingdao/2015-09/18/content_11263745_all.htm